NEDEN KENNCOAT

1993 YILINDAN GÜNÜMÜZE KADAR BİLGİ BİRİKİM VE TECRÜBESİYLE SEKTÖRDEKİ GELİŞMEŞLERİ YAKINDAN TAKİP
EDEREK HER ZAMAN EN KALİTELİ VE EN UYGUN ÇÖZÜMLERİ SUNMAYA ÇALIŞAN ÜRETİCİ FİRMADIR.


 

Taahhüt ve inşaat işleri ile 1993 yılında başladığımız ticari hayatımız 2003 yılından itibaren imalat sektöründe devam etmektedir.
Yurdumuzda eksikliğini gördüğü, neredeyse tamamı ithalata bağımlı olan spor zemin kaplamalarının sadece montajını değil imalatını da yapmaya yönelmiştir.
Kurduğu Ar-Ge laboratuvarı ve uygulamadan gelen tecrübesi kısa zamanda çok yol aldırmıştır. Yurt dışında çalıştığı laboratuvarlar ürünlerini belgelendirerek yaptığı ihracatı artırmıştır.
Spor sahalarının tüm çelik konstrüksiyonlarını imal eden firma tel örgü imalatında da büyük imalatçı konumundadır. Ülkemizde TSE standartlarında A-1 sınıfı organik Pvc kaplama yapan tek yerli imalatçı konumundadır. Buna ek olarak değişik tel çaplarında ve renklerde kaplama yapabilen bu telleri çeşitli göz aralıklarında, istenilen yükseklikte örebilen bunun için ayrıca TSE si olan bir firmadır. Tel örgüdeki tüm imalatlarını belgeli olarak satış yapmaktadır.
İmalatını yaptığımız mamullerin montajını Türkmenistan dan Maldiv adalarına kadar başarı ile yapmış olmak ayrı bir gurur kaynağıdır.
Pehlivan Kimya A.Ş. de üretimi yapılan zemin kaplama malzemeleri Kenncoat markalı akrilik ve Poliüretan kaplamaları olarak başarı ile devam etmektedir.
Markamız altında; Resurfacer, Cushion, Sonkat ve çizgi boyası akrilik kaplamalarının imalatını yapmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında birçok uygulamamız bulunmaktadır. Akrilik zemin kaplama ürünlerimiz ITF uluslararası tenis federasyonu onaylıdır.
Ülkemizdeki en büyük spor kompleksi inşaatı olan Afyon spor merkezinde yapılan telörgü akrilik ve poliüretan kaplamaları başarı ile tamamlamıştır.
Poliüretan zemin kaplamaları imalatında ise halı sahalarda ve kauçuk karo kaplamalarında kullanılan iki bileşenli yapıştırıcıda yurdumuzda lider durumdadır.
Kapalı spor salonu sentetik zemin kaplamalarının tamamını üretip 29 ülkeye ihracat yapmaktadır.
Ayrıca, markamız altında yeni bir ürün gamı da hayata geçirilmiştir. Açık alanda kullanılan spor zemin kaplamaları için prepolimer-binder, spray-coating, full poliüretan ve sandviç sistem poliüretan üretimi başarı ile devam etmektedir.
Pehlivan Kimya Sanayi olarak amacımız sürdürülebilir gelişmeyi sağlayıp bölgemizde bir dünya markası olmaktır.
Umuyoruz ki kısa zamanda bu konuda başarılı olacağız.
Biz sağlıklı nesillerin spor yaparak yetişeceğine yürekten inanıyor, ülkemiz için gerekli şeyleri yapabileceğimizi düşünüyoruz.

Whatsapp